News_lpepim

Прокрастинація: хто ця незнайомка?

Прокрастинація - психологічний термін, що означає схильність людини відкладати неприємні завдання на потім, тяжіння до справ, що приносять більше задоволення або швидкий результат.

Прокрастинатори — люди, схильні відтерміновувати виконання завдань, перекладати відповідальність на інших, працювати хаотично, без плану, або лише під натхненням чи за настання дедлайну.

Звичайно, ми всі часом лінуємося. А коли прокрастинуємо, то займаємося іншими справами, менш важливими або більш приємними для нас.
Прокрастинуємо ми всі по-різному. Хтось більш спокійний в цей момент, а хтось навпаки- починає нервуватися. Отже, зосередженість на основній справі ще більше падає.
Відкладати на потім ми починаємо тоді, коли завдання сприймаємо як певну загрозу й нам страшно за нього взятись. Страшно може бути від чогось нового, складного, тривалого, надто важливого чи, навпаки, нецікавого, монотонного, безглуздого.
Причиною прокрастинації може бути й перфекціонізм, тобто занадто високі вимоги людини до себе. Перфекціоніст не виконує завдання, бо йому здається, що все не так або недостатньо добре.

Як бути?

У прокрастинації є несвідома причина. Варто себе запитати: що станеться поганого, якщо я завершу справу?

🔹Ви не ліниві (як часто нам казали в дитинстві), вам немає за що ображатися на себе.
🔹Прийміть себе таким, який ви є.
🔹Поділіть завдання на підзавдання.
🔹Завершивши маленьке діло, обов’язково похваліть себе.

Ольга Протасова, психолог ліцею💙

#lpepim #lpepim2021 #liceumkyiv
2021-04-22 19:26